انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
پذیرش تحصیل در خارج از کشور

پذیرش گرفتن برای رفتن از کشور

فهرست مطالب

در چند سال اخیر علاقه به پذیرش گرفتن برای رفتن از کشور برای تحصیل و یا اقامت در بین جوانان و بزرگسالان رو به افزایش بوده است.

خیلی از والدین هم پیگیر هستند که بدانند پذیرش گرفتن برای رفتن از کشور برای چه رشته هایی بهتر اپلای میشوند و یا کدام رشته ها در کدام کشور درخواست نیرو جهت آموزش دارد .

رشته هایی که در ایالت های آمریکا پذیرش خوبی دارند

رشته هایی مثل طراحی ، معماری ، نقشه کشی در ایالت های آمریکایی از استقبال بالایی برخوردار بوده ولی در زمینه رشته های پزشکی و پیراپزشکی به راحتی دانشجو نمیپذیرد و حتی اگر دانشجو پذیرفته شود تضمینی نیست که بتواند در آن رشته تحصیلاتش را تکمیل کند .

این موضوع دلایل بسیاری دارد یکی از آنها سطح علمی دانشجو است یعنی بعد یک ترم و حتی دو ترم دانشگاه متوجه میشود که دانشجو سطح علمی دبیرستانش پایین بوده و نمیتواند به ترم های بالاتر برود در نتیجه دیپورت میشوند .

مورد دیگر این است که سطح زبانشان در حدی نباشد که بتوانندصحبت کنند و یا حتی سطح علمی زبان بالایی داشته باشند اما زمانی که نتوانند صحبت کنند در یادگیری هم دچار مشکل میشوند .

رشته هایی که در دانشگاه های اروپا پذیرش بهتری دارد

رشته های پزشکی ، پیراپزشکی ، پرستاری ، روانشناسی ، حسابداری و تقریبا اکثر رشته ها در اروپا پذیرش داشته فقط عامل تفاوت بین دانشگاه ها پذیرش با بورسیه و پذیرش بدون بورسیه است که بدون بورسیه علاوه بر هزینه مسکن و خوراک ، شهریه پرداخت کنند .

اما در بورسیه دانشگاه هزینه ای ندارد و در بعضی از دانشکاه ها خوابگاه هم دارد به صورت رایگان در اختیار دانشجو قرار میدهند .

رشته هایی که در دانشگاه های کانادا پذیرش بهتری دارند

رشته های مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق و رشته های هنر در دانشگاه های کانادا پذیرش بهتری دارند و میتوان گفت که در این کشور تحصیل با بورسیه کاملا رایگان بوده است

و هزینه اقامت هم دانشجو پرداخت نمیکند و از امکانات رفاهی خوبی برخوردار است .

کدام مدرک زبان برای اپلای لازم است

تافل و آیلس دو مدرک معتبری هستند که در کل دنیا اعتبار داشته و کسی که میخواهد برای اپلای اقدام کند باید یکی از این دو مدرک را داشته باشد .

آزمون مدرک تافل در این انجام نمیشود اما آزمون آیلس در ایران برگزار میشود و حداقل نمره دریافتی که در دانشگاه ها پذیرش شود نمره ۷ هست و حتی در چند سال اخیر بیشتر دانشگاه ها مدرک آیلس را میپذیرند

چرا که این مدرک در صورتی به فرد داده میشود توانایی صحبت کردن ، نوشتن و رعایت قواعد به زبان انگلیسی را داشته باشند .

پذیرش دانشگاه های خارج از کشور
پذیرش دانشگاه های خارج از کشور

پذیرش با مدرک دیپلم چه رشته ای بهتر است

از آنجایی که در کشور های پیشرفته و صنعتی ، روز به روز صنعت در حال پیشرفت هست و دائما در حال جذب نیرو بوده و از استعداد ها در زمینه صنعتی استقبال میکنند

پس میتوان گفت که دیپلم ریاضی و رشته های فنی برای تحصیل در خارج از کشور بهتر بوده .

لازم به ذکر است که هر کسی که برای تحصیل اقدام میکند الزاما باید حداقل یکسال را در کالج تحصیل کند .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با شاره تلفن ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳ تماس حاصل فرمائید .

6 پاسخ

  1. من دخترم امسال کنکور داره ، بعد از اعلام نتایج گه رتبش خوب نبود میتونیم بفرستیمش خارج؟

    1. بستگی به رشته مورد نظر داره ولی به طور کلی با مدرک دیپلم بهتره براتون چون برای اپلای خیلی از دانشگاه ها ابتدا باید یکسال کالج تحصیل کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها