انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1400

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰

فهرست مطالب

بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۰، سازمان سنجش و آموزش کشور، نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰ را اعلام کرد .

آن دسته از داوطلبانی که پس از اعلام نتیجه خود، نسبت به عدم قبولی در رشته مورد نظر یا قبولی در رشته ای که انتظارش نداشته اند، اعتراض دارند، مقاله زیر را از دست ندهند.

لازم به ذکر است که به علت شیوع ویروس کرونا، چگونگی اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰ نیز تحت تاثیر این شرایط قرار گرفته است و منحصرا به صورت اینترنتی انجام می گردد.

در ادامه با ما همراه باشید تا از جزئیات نحوه اعتراض کنکور ۱۴۰۰، آگاهی یابید.

اطلاعیه سازمان سنجش درباره نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰

در ادامه اطلاعیه سازمان سنجش را درباره ی زمان اعتراض و چگونگی اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰، اعلام خواهیم کرد.

زمان نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰

پذیرفته شدگانی که مدعی هستند در انتخاب رشته خود مرتکب اشتباه شده اند و تقاضای بررسی کدرشته اولویت بعدی در فرم انتخاب رشته و یا مجوز شرکت در آزمون سال آینده (برای قبولین رشته های دوره روزانه) را دارند.

می بایست پس از انتشار کارنامه نتایج نهایی تقاضای خود را منحصراً بصورت اینترنتی از طریق سیستم پاسخگویی در درگاه اطلاع رسانی این سازمان «با موضوع بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی» به این سازمان ارسال نمایند.

تقاضاهایی که برای طرح این موضوع از سایر روشها و بعد از تاریخ مشخص شده به این سازمان واصل گردد قابل بررسی و پاسخگویی نخواهد بود.

بدیهی است صرفاً مواردی که اشتباه در انتخاب رشته تشخیص داده شود مورد بررسی قرار می گیرد و در سایر موارد لازم است بعد از ثبت نام در کد رشته اعلام شده در دانشگاه یا موسسه محل قبولی از طریق آئین نامه مربوطه اقدام نمایند.

شماره تماس انتخاب رشته دات کام

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج نهایی می توانندحداکثر تا موعد مقرر به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود.

متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پرتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند. به مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ مشخص شده واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ضمناً متقاضیان در صورت لزوم می توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱  مطرح نمایند.

مشاوره نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰

چنانچه در مورد چگونگی اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۰، با سوال و پرسشی مواجه شدید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی ما :

۱- شماره تماس دفتررسمی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳

۲- صفحه مجازی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : entekhabreshteh.official@

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها