انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
متمرکز شدن رشته علوم ورزشی در کنکور 99

متمرکز شدن رشته علوم ورزشی در کنکور ۹۹

فهرست مطالب

خبرهای متشر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، از متمرکز شدن رشته علوم ورزشی در کنکور ۹۹ ، حکایت دارد .

در سال های پیش و تا قبل از کنکور ۱۳۹۹، پذیرش دانشجو در این رشته به صورت متمرکز بود ، اما از این پس پذیرش دانشجو در این رشته پرطرفدار و پر متقاضی به صورت متمرکز خواهد بود

در این مقاله سعی داریم اطلاعیه سازمان ‌سنجش آموزش ‌کشور درخصوص اعلام شرایط و ضوابط، تعیین زمان و محل برگزاری آزمون عملی رشته‌ علوم ورزشی وآموزش تربیت بدنی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را در در اختیارتان قرار دهیم.

جزئیات نحوه پذیرش رشته علوم ورزشی در کنکور سراسری ۱۳۹۹

پیرو اطلاعیه ی مورخ ۲۲/۵/۱۳۹۹ در خصوص پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری ۱۳۹۹، جزئیات نحوه ی پذیرش رشته ی تحصیلی علوم ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را به‌ شرح زیر است:

۱- پذیرش دانشجو برای رشته علوم ورزشی در سال ۱۳۹۹ بصورت متمرکز خواهد بود و نتایج نهایی آن همراه با سایر رشته های متمرکز اعلام خواهد شد.

۲-آزمون عملی تربیت بدنی منحصراً از متقاضیان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که‌ در جلسه آزمون روزهای پنجشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۳۰ و جمعه مورخ ۹۹/۰۵/۳۱ حاضر بوده اند و (از تاریخ ۹۹/۰۵/۲۸ لغایت ۹۹/۰۶/۰۳) علاقه مندی خود را با پرداخت هزینه آزمون عملی در تاریخ مذکور در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام نموده‌اند بعمل خواهد آمد.

۳- افرادی که متقاضی آزمون عملی رشته تحصیلی علوم ورزشی و یا آموزش تربیت بدنی (دربخش پذیرش با آزمون)، شده اند، درصورت تمایل بعد از شرکت در آزمون عملی لازم است پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری با توجه به دوره‌هایی که براساس کارنامه در آن مجاز به انتخاب رشته می شوند، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در زمان مقرر (اواخر شهریور ماه) نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مربوط در فرم انتخاب رشته این آزمون در هر اولویتی که علاقه دارند اقدام نمایند.

۴- متقاضیان رشته‌ تحصیلی مذکور براساس اولویت‌بندی رشته‌های خود در فرم انتخاب رشته گزینش خواهند شد

۵-کارت شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی در حوزهای برگزاری آزمون عملی تحویل متقاضیان خواهد شد. بر این اساس لازم‌ است‌ متقاضیان با همراه داشتن لباس‌ و کفش‌ ورزشی‌ منحصراً در روزهای تعیین‌ شده‌ در حوزه برگزاری حضور یابند. بدیهی ‌است‌ در صورت همراه ‌‌نداشتن‌ شناسنامه و کارت ملی توسط متقاضی‌ مراحل معاینات و آزمون ‌عملی‌ و مصاحبه از وی‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد. 

نکته ی مهم در مورد متمرکز شدن نحوه پذیرش رشته علوم ورزشی در کنکور ۹۹

یادآوری مهم : متقاضیان رشته‌‌ تحصیلی علوم ورزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار بوده و بخصوص از سلامت قلبی و ریوی خود یقین داشته و آمادگی‌های لازم برای تستهای آزمون‌ عملی‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را داشته‌ باشند.

با توجه به اینکه در محل حوزه برگزاری آزمون عملی معاینات پزشکی با نظارت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام خواهد شد نیاز به همراه داشتن گواهی سلامت و ارائه گواهی تندرستی برای متقاضیان نمی‌باشد. 

جزئیات نحوه پذیرش رشته علوم ورزشی دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۹

۶-متقاضیان رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش علاوه بر شرکت در آزمون عملی، در صورتی که در ردیف معرفی شدگان رشته های فوق قرار گیرند، می‌بایستی طبق اطلاعیه‌ای که درخصوص زمان انجام مراحل مصاحبه رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان متعاقباً (دهه دوم مهرماه) توسط این سازمان اعلام می گردد، برای شرکت در مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی که در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد نیز شرکت نمایند.

در غیراینصورت به منزله انصراف فرد از ادامه گزینش تلقی می‌گردد. به عبارتی همه متقاضیان باید حائز شرایط مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی بوده تا در گزینش نهائی که براساس ضوابط این سازمان انجام می‌گردد، باشند.

۷- متقاضیان رشته‌های‌ فوق در دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش در صورتی که در آزمون عملی شرکت نموده و در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی در دوره فوق قرار بگیرند، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به منظور انتخاب رشته محل‌های دوره روزانه را نخواهند داشت.

۸- متقاضیان آزمون عملی تربیت بدنی درصورتی که در موعد مقرر (از تاریخ ۹۹/۰۵/۲۸ لغایت ۹۹/۰۶/۰۳) نسبت به اعلام علاقه مندی و پرداخت هزینه آزمون عملی اقدام ننموده‌اند،

درصورت تمایل برای شرکت در آزمون عملی (به شرطی که در جلسه امتحانی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی روزهای پنجشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۳۰ و جمعه مورخ ۹۹/۰۵/۳۱ حاضر بوده باشند)

می‌توانند جهت بررسی وضعیت خود با همراه داشتن دو قطعه عکس، کارت شناسایی معتبر و همچنین شماره داوطلب و پرونده گروه آزمایشی شرکت در آزمون، بر اساس مندرجات اطلاعیه ای که در تاریخ ۹۹/۰۶/۲۳ در درگاه اطاع رسانی این سازمان منتشر می گردد به محل برگزاری آزمون و به نماینده سازمان سنجش مستقر در شهرستان برگزاری، مراجعه نمایند. 

زمان برگزاری آزمون عملی رشته ی علوم ورزشی و تربیت بدنی کنکئر ۹۹

۹-آزمون عملی تربیت بدنی ‌برای همه متقاضیان:‌ از تاریخ ۹۹/۰۶/۲۷ لغایت ۹۹/۰۶/۳۰  به ترتیب دو روز برای برادران و دو روز برای خواهران برگزار می‌گردد.

متقاضیان می‌بایست فقط ‌براساس برنامه زمانی طبق استان محل اقامت مندرج در (اطلاعیه ای که متعاقبا در تاریخ ۹۹/۰۶/۲۳ از درگاه اطلاع رسانی این سازمان و از درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به نشانی https://ssrc.ac.ir  منتشر خواهد شد) در آزمون عملی شرکت نمایند. 

هزینه آزمون عملی رشته علوم ورزشی در کنکور ۹۹

۱۰- متقاضیان رشته‌ علوم ورزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و آموزش تربیت بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان باید علاوه بر مبلغ واریزی برای هزینه آزمون عملی  (موضوع پرداخت ۴۲۰.۰۰۰ «چهارصد و بیست هزار» ریال در اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۵/۲۲)،

می بایست حداکثر تا تاریخ ۹۹/۰۶/۲۶ بابت انجام معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی مبلغ ۴۵۰.۰۰۰ (چهارصد و پنجاه هزار) ریال به شماره حساب ۴۰۰۱۰۲۲۶۰۳۰۰۱۵۸۲

و یا به شماره شبا IR760100004001022603001582 شناسه واریزی ۳۸۵۰۲۲۶۷۴۱۴۰۱۰۷۰۰۵۱۰۰۳۰۰۳۴۰۰۰۶  نزد بانک مرکزی به نام درآمد اختصاصی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی قابل واریز در تمامی شعبات بانک‌ها واریز نموده و یا مراجعه به درگاه پژوهشگاه  به نشانی www.ssrc.ac.ir به صورت برخط (آنلاین) پرداخت نموده و در زمان و محل اعلام شده در اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۶/۲۳ به حوزه‌های برگزاری محل آزمون عملی مراجعه نمایند.

همچنین لازم است عبارت «بابت معاینه پزشکی و تست‌های سلامت و تندرستی آزمون عملی رشته علوم ورزشی سال ۱۳۹۹» روی اصل فیش واریزی مبلغ ۴۵۰.۰۰۰ (چهارصد و پنجاه هزار) ریال درج شده و آن را در روز آزمون تحویل حوزه آزمون عملی نمایند.

راهنمای آزمون عملی رشته علوم ورزشی در کنکور ۹۹

۱- آزمون متناسب با شرایط کنونی کشور بازبینی و فیلم شیوه اجرای آزمون، همراه با دستورالعمل های مربوطه، در درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی قابل مشاهده می باشد. متقاضیان گرامی می‌توانند با مشاهده فیلم و تمرین مهارتهای لازم، آمادگی نسبی بیشتری را برای شرکت در آزمون علوم ورزشی کسب نمایند. 

۲- همه  متقاضیان موظف هستند لباس و کفش مناسب سالن ورزشی، وسایل بهداشتی لازم از جمله ۳ عدد ماسک، دو جفت دستکش لایتکس و مواد ضدعفونی کننده همراه داشته باشند تا در زمان حضور در دانشگاه اقدام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی نمایند.

۳- همه متقاضیان موظف به رعایت فاصله ۲ متری از عوامل اجرایی و سایر متقاضیان می‌باشند، ضمن اینکه و از رد و بدل کردن وسایل شخصی با سایرین جداً خودداری نمایند.

۴- به منظور حفظ سلامت متقاضیان و خانواده آنان، از ورود افراد همراه به حوزه های اجرای آزمون عملی جلوگیری خواهد شد. این افراد می بایست در محیطی خارج از فضای دانشگاه در انتظار اتمام آزمون و بازگشت متقاضیان باشند. 

۵- متقاضیان گرامی می بایست یک ساعت قبل از حضور در حوزه، آب و مواد غذایی مورد نیاز خویش را مصرف نمایند تا در صورت طولانی شدن فرایند آزمون دچار ضعف جسمی نشوند. همراه داشتن نوشیدنی و میان وعده مناسب و مصرف شخصی این مواد بلامانع است (در حوزه های آزمون عملی مواد غذایی و نوشیدنی توزیع نمی شود و هر متقاضی می بایست شخصاً احتیاجات خود در این زمینه را مرتفع سازد).

مدارک لازم برای شرکت در آزمون عملی

۶- به همراه داشتن دو قطعه عکس ۴×۳، لباس‌ وکفش‌ ورزشی‌، اصل شناسنامه و یا کارت ملی و اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشکی به مبلغ ۴۵۰.۰۰۰ (چهارصد ‌و پنجاه هزار) ریال در زمان آزمون عملی ضروری است. در غیر اینصورت از متقاضی‌ آزمون ‌عملی‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد. 

۷- همه متقاضیان می‌بایست طبق برنامه‌ زمانی و اقدامات اعلام شده در این اطلاعیه و همچنین در اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۹۹/۰۶/۲۳ در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌گردد، عمل نمایند. آزمون‌ عملی علوم ورزشی قابل تمدید و یا تکرار نیست.

نحوه ی انجام تست عملی علوم ورزشی برای داوطلبان مبتلا به کرونا

تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه متقاضیان آزمون:

همه متقاضیان این آزمون لازم است از روز یک‌شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۲۳ به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام نموده و پرینت آن را در روز برگزاری آزمون نزد خود داشته باشند. بدیهی است اطلاعات متقاضیان تکمیل کننده فرم مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.

نحوه اقدام متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا:

متقاضیانی که در زمان اجرای این آزمون (از ۹۹/۰۶/۲۷ تا ۹۹/۰۶/۳۰) دارای نشانه‌های ابتلا به بیماری کووید-۱۹ (بیماری کرونا) می باشند و علائم بیماری آنها از تاریخ ۹۹/۰۶/۱۵ به صورت قطعی تایید گردیده، لازم است از روز ۹۹/۰۶/۲۲ لغایت ۹۹/۰۶/۲۳ با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش (بخش آزمون سراسری) فرم خوداظهاری مبتلایان به بیماری کرونا را تکمیل نموده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری نمایند.

متقاضیانی که این فرم را تکمیل نمایند نباید در آزمون عملی که در تاریخهای ۹۹/۰۶/۲۷ تا ۹۹/۰۶/۳۰ انجام می‌شود حضور پیدا کنند. برای متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا در تاریخ دیگری که متعاقباً در مهر ماه با آنها هماهنگی می‌شود منحصراً در شهر تهران آزمون عملی برگزار خواهد شد. 

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس:

http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

برای دریافت آخرین اطلاعات در خصوص نحوه پذیرش رشته ی علوم ورزشی با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳ در تماش باشید یا صفحه ی مجازی ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها