انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
زمان و نحوه ی انتخاب رشته کنکور 1400

زمان و نحوه ی انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

فهرست مطالب

زمان و نحوه ی انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ به چه صورت می باشد؟

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ با توجه به اینکه با شیوع ویروس کرونا همچنان همراه می باشد و حواشی زیادی در برگزاری کنکور به وجود آمده است درنیمه اول مرداد ماه صورت می گیرد.

زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد برای رشته های ( تجربی و ریاضی و انسانی و هنر و زبان ) هر ساله بعد از کنکور سراسری توسط سازمان سنجش اعلام شده و حدود ۱۰ روز می باشد که هر ساله تمدید هم می شود.

به محض اعلام اطلاعیه ای مبنی بر زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ از سوی سازمان سنجش، زمان مشخص شده در سایت قرار داده خواهد شد.

نحوه ی انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

با اعلام زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ و با آگاهی از نحوه ی انتخاب رشته تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند نسبت به انتخاب های خود اقدام کنند.

داشتن انتخاب رشته درست و صحیح از عوامل موثر در قبولی کنکور سراسری داشته مثلا دانش آموزی بوده که با رتبه ۲۷۰۰ منطقه ۲ می توانسته داروسازی دانشگاه زنجان قبول شود اما با انتخاب رشته اشتباه در رشته فیزیوتراپی دانشگاه زاهدان قبول شده است و شخص دیگری با رتبه ۵۰۰۰ در رشته پرستاری دانشگاه اصفهان مشغول به تحصیل شده است.

انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سامانه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

در این قسمت برای سهولت داوطلبان در امر ثبت کد رشته محل های انتخابی، راهنمای تصویری مراجعه به سامانه انتخاب رشته را در این قسمت قرار داده ایم.

راهنمای تصویری انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰

راهنمای تصویری انتخاب رشته سراسری ۱۴۰۰

ورود به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org

انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سایت

کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰

با ورود به صفحه جدید گزینه “سامانه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ – با آزمون” را انتخاب نمایید.

در این صفحه ، بعد از مطالعه نکات مهم مطرح شده ، می بایست بر روی کادر کنار جمله “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را مطالعه نموده ام” کلیک نمایید و سپس بر روی عبارت “تایید و ادامه-گام بعدی” کلیک نمایید.

با ورود به صفحه جدید با یکی از سه روش ارائه شده می توانید به سامانه انتخاب رشته هدایت شوید.

راهنمای تصویری انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

با توجه به اینکه نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری ( روزانه، شبانه، پردیس و مازاد ) زودتر از دانشگاه آزاد اعلام می شود.
با خیال راحت هر دو انتخاب رشته را با آگاهی انجام دهید و هر کدام را که دوست داشته باشید را می توانید ادامه دهید و وارد دانشگاه شوید.

ورود به سایت azmoon.org و کلیک بر روی لینک ثبت نام و انتخاب رشته آزمون سراسری

کد ملی (یا کد رهگیری اتباع خارجی) و هم چنین شناسه دانشگاه آزاد را در قسمت های مشخص شده وارد نمایید تا بتوانید وارد پنل شخصی خود شوید. توجه داشته باشید که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، در انتهای کارنامه اولیه داوطلب درج شده است.

حال نوبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته می رسد. شما عزیزان می بایست هزینه ثبت نام را طبق مراحلی که پیش روی شما قرار می گیرد ، واریز نمایید.

با ورود به این صفحه می بایست با استفاده از یکی از کارت های بانکی خود که عضو شبکه شتاب می باشند نسبت به پرداخت الکترونیکی هزینه اقدام نمایید.

تاثیر مشاور در انتخاب رشته

برای موفقیت و پیمودن مسیر کنکور تا دانشگاه و رسیدن به اهداف و آینده کارآمد هر یک از افراد به افرادی با تجربه و مجرب نیازمند هستند تا با بهترین انتخاب همراه باشند.

انتخاب رشته به دلیل تعیین مسیر شغلی آینده و تحت تاثیر قرار دادن مسیر زندگی بسیار حائز اهمیت خواهد بود و باید با آگاهی کامل صورت گیرد.

مشاوران انتخاب رشته با چندین سال سابقه در عرصه برنامه ریزی و انتخاب کنکور توانسته اند داوطلبان و دانش آموزان بسیاری را تا رسیدن به اهداف همراهی کنند.

بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور ریاضی


بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور تجربی


بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور انسانی

باید ها و نباید های انتخاب رشته

معمولا شنیده ایم که مشاوران میگویند که ۱۰ تا ۳۰ درصد مناطقی که امکان پذیرش شما کمتر است ( خوشبینانه ) انتخاب کنید و ۴۰ تا ۶۰ درصد منطقی ( واقع بینانه ) و ۲۰ تا ۳۰ درصد هم رشته های کمتر مورد علاقه شما (بدبینانه) انتخاب کنید.


با این روش کاملا غیر علمی شما ۵۰ درصد انتخاب های خود را از دست داده و قبول می کنید که رشته هایی که علاقه ندارید هم می توانید بروید و آینده خود را در جایی باشید که دوستش ندارید و فقط زمان و هزینه و انرژی خود را از دست می دهید.


انتخاب رشته صحیح به این صورت است که من باید تناسب بین رتبه خود و رشته هایی که می توانم قبول شوم با در نظر گرفتن این نکته که اولویت من رشته تحصیلی است یا محل تحصیل و چقدر می خواهم زمان برای تحصیل برای خود در نظر بگیرم و مسئله مالی برای من مهم است یا نه و …


بدین منظور برای آگاهی از شرایط و ضوابط انتخاب رشته و جلوگیری از هر گونه خطا مقاله اشتباهات رایج انتخاب رشته را مطالعه کنید.

راه های ارتباطی ما

شماره تماس دفتر رسمی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳

صفحه مجازی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : entekhabreshteh.official@

لینک مرتبط :
انتخاب رشته تجربی
انتخاب رشته انسانی
انتخاب رشته ریاضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها