انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
زمان انتخاب رشته کنکور 99

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۹

فهرست مطالب

از زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۹ چه می دانید؟

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد برای رشته های ( تجربی و ریاضی و انسانی و هنر و زبان ) هر ساله بعد از کنکور سراسری توسط سازمان سنجش اعلام شده و حدود ۱۰ روز می باشد که هر ساله تمدید هم می شود.


اما امسال با توجه به شیوع کرونا و تعویق کنکور ۹۹ احتمالا همه چیز به حالت فشرده و در فاصله زمانی کوتاه تری برگزار شود و امسال علاوه بر دقت و توجه و حساسیت در انتخاب رشته سرعت عمل در رزرو انتخاب رشته هم دارای اهمیت است.

با توجه به اینکه تعداد داوطلبان کنکور ۹۹ تعداد ۱,۱۱۸,۷۹۳ نفر بوده و با به تعویق افتادن کنکور ۹۹ دانش آموزان وقت بیشتری برای خواندن داشته و این تعویق کنکور رقابت بین دانشجویان را بیشتر از قبل کرده و عاملی که تاثیر بسیاری در قبولی دارد داشتن انتخاب رشته درست و صحیح هستش که هر ساله این عامل تاثیر بسیاری در قبولی ها داشته مثلا دانش آموزی بوده که با رتبه ۲۷۰۰ منطقه ۲ می توانسته داروسازی دانشگاه زنجان قبول شود اما با انتخاب رشته اشتباه در رشته فیزیوتراپی دانشگاه زاهدان قبول شده است و شخص دیگری با رتبه ۵۰۰۰ در رشته پرستاری دانشگاه اصفهان مشغول به تحصیل شده است.

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

با اعلام زمان انتخاب رشته کنکور ۹۹ و با آگاهی از نحوه ی انتخاب رشته تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند نسبت به انتخاب های خود اقدام کنند.

انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سامانه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

در این قسمت برای سهولت داوطلبان در امر ثبت کد رشته محل های انتخابی ، راهنمای تصویری مراجعه به سامانه انتخاب رشته را در این قسمت قرار داده ایم.

مراحل گام به گام انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ به شرح زیر می باشد:

ورود به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org

انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سایت

کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۹

با ورود به صفحه جدید گزینه “سامانه انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ – با آزمون” را انتخاب نمایید.

در این صفحه ، بعد از مطالعه نکات مهم مطرح شده ، می بایست بر روی کادر کنار جمله “اطلاعیه های دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را مطالعه نموده ام” کلیک نمایید و سپس بر روی عبارت “تایید و ادامه-گام بعدی” کلیک نمایید.

با ورود به صفحه جدید با یکی از سه روش ارائه شده می توانید به سامانه انتخاب رشته هدایت شوید.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ۹۹

ورود به سایت azmoon.org و کلیک بر روی لینک ثبت نام و انتخاب رشته آزمون سراسری

کد ملی (یا کد رهگیری اتباع خارجی) و هم چنین شناسه دانشگاه آزاد را در قسمت های مشخص شده وارد نمایید تا بتوانید وارد پنل شخصی خود شوید. توجه داشته باشید که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، در انتهای کارنامه اولیه داوطلب درج شده است.

حال نوبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته می رسد. شما عزیزان می بایست هزینه ثبت نام را طبق مراحلی که پیش روی شما قرار می گیرد ، واریز نمایید.

با ورود به این صفحه می بایست با استفاده از یکی از کارت های بانکی خود که عضو شبکه شتاب می باشند نسبت به پرداخت الکترونیکی هزینه اقدام نمایید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ۹۹

همانطور که متوجه شدید انتخاب رشته سراسری و آزاد با یک آزمون سراسری صورت می گیرد.
و شما می توانید یک انتخاب رشته با ۱۵۰ انتخاب در انتخاب رشته سراسری انجام دهید و انتخاب رشته ۱۰۰ تایی برای دانشگاه های آزاد اسلامی انجام دهید.

انتخاب رشته چطور باید باشد


معمولا شنیده ایم که مشاوران میگویند که ۱۰ تا ۳۰ درصد مناطقی که امکان پذیرش شما کمتر است ( خوشبینانه ) انتخاب کنید و ۴۰ تا ۶۰ درصد منطقی ( واقع بینانه ) و ۲۰ تا ۳۰ درصد هم رشته های کمتر مورد علاقه شما (بدبینانه) انتخاب کنید.


با این روش کاملا غیر علمی شما ۵۰ درصد انتخاب های خود را از دست داده و قبول می کنید که رشته هایی که علاقه ندارید هم می توانید بروید و آینده خود را در جایی باشید که دوستش ندارید و فقط زمان و هزینه و انرژی خود را از دست می دهید.


انتخاب رشته صحیح به این صورت است که من باید تناسب بین رتبه خود و رشته هایی که می توانم قبول شوم با در نظر گرفتن این نکته که اولویت من رشته تحصیلی است یا محل تحصیل و چقدر می خواهم زمان برای تحصیل برای خود در نظر بگیرم و مسئله مالی برای من مهم است یا نه و …
اشتباهات رایج انتخاب رشته را مطالعه کنید .

با توجه به اینکه نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری ( روزانه، شبانه، پردیس و مازاد ) زودتر از دانشگاه آزاد اعلام می شود.


با خیال راحت هر دو انتخاب رشته را با آگاهی انجام دهید و هر کدام را که دوست داشته باشید را می توانید ادامه دهید و وارد دانشگاه شوید.

راه های ارتباطی ما

شماره تماس دفتر رسمی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳

صفحه مجازی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : entekhabreshteh.official@

5 پاسخ

    1. بهترین راه انتخاب رشته غیر حضوری با تیم متخصص هستش
      موسسه ما انتخاب رشته رو به طور کاملا حرفه ای و مشاوران با سابقه در انتخاب رشته انجام میدهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها