انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی

فهرست مطالب

رشته تربیت بدنی از رشته های علوم انسانی بوده و در این رشته اطلاعات زیادی در زمینه جسمی و فیزیولوژی بدن انسان به دانشجویان این رشته داده میشود و در پایان تحصیل مقطع کارشناسی علم فارغ التحصیلان این رشته در حد پزشک یار میباشد .

مقطع و دروس

این رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میشود و در دبیرستان از طریق رشته های نظری و هنرستان رشته تربیت بدنی میتوانند وارد دانشگاه شوند که در مقطع کارشناسی دروس این رشته ۱۳۳ واحد میشود .

دروس

دروس پایه : آناتومی انسانی، فیزیولوژی انسانی، شیمی عمومی، فیزیک عمومی، ریاضیات پایه و مقدمات آمار، کمکهای اولیه، زیست شناسی.

دروس اصلی : اصول فلسفه آموزش و پرورش، مبانی برنامه ریزی آموزش متوسطه، روانشناسی کودکی و نوجوانی، روانشناسی تربیتی، اصول و فنون مشاوره و راهنمایی، سنجش و اندازه گیری، تولید و کاربرد مواد آموزشی، روشها و فنون تدریس، مدیریت آموزشی.

بازار کار

بازار کار تربیت بدنی هم در مراکز دولتی و هم غیر دولتی است که میتوانند به تدریس در مدارس و دانشگاه ها مشغول شده و یا به عنوان مربی در باشگاه ها مشغول شوند البته لازم به ذکر است که که در سال های آینده این رشته از بازار کار و موقعیت بهتری برخوردار خواهد بود چرا که علوم ورزشی و تربیت بدنی کشور همواره رو به پیشرفت بوده و میتواند به درجات بالایی از پیشرفت ورزش در جهان تبدیل شود .

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی هزینه چندانی ندارد اما در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی هزینه اش بین ۱۵۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰۰ تومان در هر ترم بوده و با توجه به تعداد واحد هایی که دانشجو انتخاب میکند شهریه متغیر است .

رتبه قبولی رشته تربیت بدنی سال ۹۸

رتبه دانشگاه
۱۶۱۸پردیس شهیدهاشمی نژادمشهد 
۲۱۶۰پردیس شهید بهشتی مشهد
۲۵۵۵پردیس علامه طباطبائی ارومیه
۴۱۱۷پردیس علامه طباطبائی بوشهر
۶۱۱۲ فرهنگیان- آزاد-بومی استان تهران

دانشگاه های ارائه دهنده

این رشته در همه دانشگاه های آزاد و در دانشگاه پردیس و فرهنگیان ارائه میشود .

انتخاب رشته

رشته تربیت بدنی از رشته های علوم انسانی بوده و همچنین از طریق هنرستان هم دانشجو میپذیرد و قبولی در دانشگاه آزاد بدون کنکور بوده اما در دانشگاه های پردیس و فرهنگیان رتبه و انتخاب رشته صحیح تاثیر دارد .

جهت دریافت مشاوره و انتخاب رشته تخصصی با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳ تماس حاصل فرمائید .

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها