انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
رشته اعضای مصنوعی

رشته اعضای مصنوعی

فهرست مطالب

رشته اعضای مصنوعی از رشته های پیراپزشکی بوده و در بخش توانبخشی قرار میگیرد ، در مقطع کارشناسی به دانشجویان این رشته ساخت پروتز بدن اموزش داده شده و فارغ التحصیلان این رشته در حد یک پزشک یار اطلاعات دارند در زمینه های اصلاح ناهنجاری ها ، حمایت از اعضای ضعیف و ناتوان بدن و ساخت عضو مصنوعی برای عضوی که شخص دیگر ندارد .

دروس و مقطع

دروس این رشته شامل ۱۲۸ واحد بوده که به مدت ۴ سال طول میکشد .

دروس پایه شامل : ارتوپدی، نورولوژی ، آناتومی اندام فوقانی و تحتانی، روانشناسی معلولین، اصول توانبخشی و آناتومی ستون فقرات و…میباشد .

دروس اختصاصی : طراحی ارتز های اندام فوقانی، طراحی ارتز های اندام تحتانی و ستون فقرات، طراحی پروتز های اندام فوقانی، اندام تحتانی و ستون فقرات از دروس اختصاصی این رشته میباشد .

رشته اعضای مصنوعی
رشته اعضای مصنوعی

بازار کار

با توجه به اینکه متاسفانه هر روزه تصادفات زیادی در کشور اتفاق می افتد این رشته از بازار کار خوبی برخوردار بوده و میتوانند در کارخانه جات تولید اعضای مصنوعی مشغول به کار شده و یا خود اقدام به تولید و تاسیس کارخانه کنند که در این صورت نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارند .

هزینه تحصیل

این رشته هر ساله تنها از طریق کنکور تجربی پذیرش دانشجو کرده و فقط در دانشگاه ها دولتی این درس ارائه میشود و در دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل بسیار کم است و در

رتبه قبولی رشته اعضای مصنوعی

رتبه کشوریدانشگاه
۴۰۹۶دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران ( رشته های پزشکی )
۴۴۶۶دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران ( رشته های پزشکی )
۵۹۳۸دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
۷۴۳۲دانشگاه علوم پزشکی همدان
۷۵۶۶دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه های ارائه دهنده

این رشته از رشته های علوم تجربی بوده و فقط در دانشگاه های دولتی کشور (نوبت روزانه) و پردیس خودگردان ارائه میشود ، با توجه به این که پذیرش این رشته کم بوده و رتبه چندان پایینی نمیخواهد بلکه چیزی که در قبولی این رشته تاثیر دارد داشتن انتخاب رشته خوب و درست هستش که میتواند تاثیر بسیاری در قبولی در این رشته داشته باشد .

راه های ارتباطی ما

شماره تماس دفتر رسمی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳

صفحه مجازی تیم مشاوره انتخاب رشته دات کام : entekhabreshteh.official@

13 پاسخ

    1. سوال منم همینه مثلا برای این که در آسان کرمان باشیم و بخواهیم در دانشگاه های این استان قبول شیم چه رتبه ای باید داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها