انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
آموزش کودکان استثنایی

رشته آموزش کودکان استثنایی

رشته آموزش کودکان استثنایی از زیرمجوعه علوم انسانی بوده و در این رشته به دانشجویان نکات تربیت و آموزش و کمک برای به حداکثر رساندن توانایی کودکان معلول و عقب مانده ذهنی آموزش داده میشود و این رشته کاملا شبیه به رشته علوم تربیتی بوده و در واقع میتوانند در یک شغل مشترک مشغول به کار شوند .

مقطع و دروس رشته آموزش کودکان استثنایی

این رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده و از طریق کنکور انسانی دانشجو میپذیرد ، این رشته در مقطع کارشناسی دارای ۱۵۰ واحد درسی میباشد .

دروس

دروس عمومی :

بهداشت و کمک های اولیه. ادبیات فارسی. زبان عمومی. تربیت بدنی ۱٫ تربیت بدنی ۲٫ دو درس ازدروس مبانی نظری اسلام. یک درس از دروس اخلاق اسلامی و …

دروس اختصاصی:

تاریخ آموزش و پروش در اسلام و ایران، فلسفه آموزش و پرورش، اصول و مبانی آموزش و پرورش،‌ آموزش و پرورش تطبیقی، آموزش و پرورش ابتدایی راهنمایی و متوسطه، اخلاق اسلامی،‌روش ها و فنون تدریس، روانشناسی عمومی، ‌روانشناسی تربیتی .

بازار کار آموزش کودکان استثنایی

بازار کار این رشته نسبتا خوب بوده چرا که آموزگار در حیطه کار کردن و آموزش کودکان استثنایی کم بوده و همواره جامعه به فارغ التحصیلان این رشته نیاز دارد ، فارغ التحصیلان این رشته میتوانند در مدارس دولتی و غیر دولتی کودکان استثنایی مشغول به کار شده و یا در مراکز درمانی توانبخشی کار کنند و درآمد خوبی دارد .

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار کم بوده و در دانشگاه پردیس بین ۱۲۰۰۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰۰۰ تومان در هر ترم تحصیلی میباشد .

رتبه قبولی رشته آموزش کودکان استثنایی سال ۹۸

رتبهسهمیهدانشگاهدوره
۴۸۳۵منطقه ۱پردیس شهید هاشمی نژاد – مشهدروزانه
۸۲۹۶منطقه ۱پردیس فاطمه الزهرا (س) – اصفهانروزانه
۱۷۶۷۲منطقه ۱پردیس نسیبهروزانه
۱۱۷۳۰منطقه ۲پردیس شهید هاشمی نژاد – مشهدروزانه
۱۴۴۱۷منطقه ۲پردیس فاطمه الزهرا (س) – تبریزروزانه

دانشگاه های ارائه دهنده

در چند سال اخیر این رشته در دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان شهرهای کشور ارائه میشود که داشتن رتبه خوب و انتخاب رشته صحیح به قبولی در دانشگاه دولتی که هزینه تحصیل خیلی کمتر است تاثیر بسیاری دارد .

انتخاب رشته

انتخاب رشته خوب در قبولی در این رشته تاثیر بسیاری داشته و از طریق کنکور انسانی دانشجو پذیرفته میشود .

جهت دریافت مشاوره و انتخاب رشته تخصصی با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳ تماس گرفته و از انتخاب رشته حرفه‌ای برخوردار شوید .

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *