انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
تفاوت درآمد رشته پزشکی در ایران و آمریکا

درآمد رشته پزشکی در ایران و آمریکا

فهرست مطالب

رشته پزشکی در ایران از رشته های پر طرفدار و پرمتقاضی‌ هستش که همیشه درآمد خوبش زبانزد بوده و در حالی که در چند سال اخیر بدلیل تحریم ها و نبودن و کم شدن خیلی از قطعات و تجهیزات و در نتیجه گرون شدن و محدود شدن واردات و صادرات ، بازار کار رشته های مهندسی افت کرده و کارهای صنعتی و کارخانه ها با رکود مواجه شدند در نتیجه گرایش به سمت رشته های علوم تجربی مثل پزشکی ، دندانپزشکی و پیراپزشکی زیاد شده چراکه این رشته ها با نیاز روزمره مردم سر و کار داشته و در هر صورت (با وجود تحریم یا عدم وجود آن) درآمد خود را دارند .

دیدگاه ها نسبت به رشته پزشکی

در زمینه ی رشته پزشکی خیلی از متقاضیان نگاه تجاری و سودجویانه داشته و تنها به درآمد زیاد آن توجه دارند و به توانایی و علم داشتن خودشون توجهی ندارن در این میان از جمله دانشجویانی که با سهمیه های درصد بالا رشته پزشکی را انتخاب میکنن میتوان اشاره کرد چراکه خودشان هم بعد از مدتی متوجه میشن که سطح علم و توانایی تحصیل در این رشته را ندارن . برخی دیگر هم نگاهی دلسوزانه داشته و با هدف یادگیری و کمک رسانی به مردم وارد این رشته میشن .

تعداد پذیرش در پزشکی

رشته پزشکی سالانه با پذیرش دانشجویان در دانشگاه روزانه نوبیت اول و نوبت دوم و پردیس خودگردان و مازاد مجموعا حدود ۵۲۵۰ نفر جذب دانشجو دارد .
تعداد پذیرش پزشکی روزانه نوبت اول ۲۵۲۶ نفر
تعداد پذیرش پزشکی روزانه نوبیت دوم ۱۰۸۵ نفر
تعداد پذیرش پزشکی در پردیس خودگردان ۶۲۲ نفر
تعداد پذیرش پزشکی در مازاد ۴۴۲ نفر
تعداد پذیرش با تعهد ۳ برابر خدمت ۵۶۲ نفر
سهمیه زلزله کرمانشاه ۸ نفر
این آمار دقیق پذیرش در رشته تجربی در کنکور ۹۸ می باشد.

انتخاب رشته

نقش انتخاب رشته در قبولی پزشکی ؟
برای قبول شدن در این رشته پر درآمد و با جایگاه اجتماعی بالا علاوه بر رتبه خوب داشتن انتخاب رشته درست و حرفه ای تاثیر مستقیم دارد
با توجه به اینکه سالانه حدود ۵۲۰۰ نفر پذیرش پزشکی ، ۱۳۰۰ نفر دندانپزشکی و ۱۱۰۰ نفر داروسازی در دانشگاه های دولتی سراسر کشور صورت می پذیرد که مجموعا پذیرش ۳ رشته پرطرفدار پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی می شود ۷۶۰۰ نفر .
با این آمار ساده نمی توان به این نتیجه رسید که اگر رتبه کشوری من بالای ۷۶۰۰ بود حتما پزشکی قبول نمی شوم و یا بالعکس .
دانشتن اطلاعات دقیق مثل آخرین پذیرش هر دانشگاه ، وجود مشاوران انتخاب رشته قوی در هر شهر که بهترینه را دست چین کنند ، ترتیب انتخاب ، و ده ها عامل دیگر حتی میزان درآم و یا نگرش داوطلبان آن شهر به پزشکی بسیار الزامی است .
چراکه خیلی از دانش آموزان با رتبه های ۲۰۰۰ انتخاب رشته اشتباه و غیر تخصصی کردن و نتونستن پزشکی قبول بشن در حالیکه با رتبه بالای ۶۰۰۰ به آسانی پزشکی قبول شدن . پس داشتن انتخاب رشته تخصصی تاثیر زیادی روی قبولی رشته ای که میخواهیم دارد .

رشته های پردرآمد در ایران و آمریکا

رشته های پزشکی و پیرا پزشکی در ایران به لحاظ درآمد جایگاه اول را داشته و دوم رشته های حقوق و وکالت و سوم رشته های مهندسی را دارند.
البته این آمار فقط برای رسیدن به پول از طریق درس خوندنه مگرنه کسی که فالوراش بالای ۱ میلیونه از پزشک هم بیشتر در میاره.
ولی در آمریکا دقیقا برعکس ایران بوده و رشته های مهندسی رتبه اول پر درآمدرین رشته را داشته و دوم رشته های حقوق و وکالت و سوم رشته های پزشکی چراکه در کشور های پیشرفته و توسعه یافته به مهندسی و علم و صنعت بیشتر بها داده میشه و هر لحظه صنعتشان در حال پیشرفت است .

تیم ما به صورت تخصصی و حرفه‌ای انتخاب رشته میکنن و میتونین با خیال راحت انتخاب رشتتون رو به ما بسپرین ، برای گرفتن مشاوره و انتخاب رشته تخصصی مون با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳ تماس بگیرین .

درآمد در کشور و خارج از کشور

در مورد درآمد رشته پزشکی اعداد حقوقی زیادی شنیده میشه اما در واقع یه پزشک عمومی درامدش بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون در ماه بوده و اگر تخصص بگیرن درامدشون بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون به بالا در ماه هستش که بالاتر شدن میزان حقوقشون بستگی به توانایی و حرفه ای بودن و تشخیصشون داره .

درآمد رشته پزشکی در آمریکا

رشته پزشکی در آمریکا اونقدر مثل ایران پرطرفدار نیست اما همان تعدادی هم که در این رشته تحصیل میکنن اگر در مراکز دولتی و یا خصوصی مشغول به کار بشن درآمد خوبی دارن (حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار در سال) اما داشتن مطب در آمریکا درآمدش مثل ایران نیست به خاطر مالیات های سنگینی که دولت آمریکا میگیره . بسیاری ازمتخصصان آمریکایی چند روز در ماه را به ایران میان برای کار و برمیگردن (انجام عمل های جراحی) چراکه در ایران پذیرش و فارغ التحصیل پزشکی و متخصص کم هستش پس بازار کار خوبی چه برای ایران و چه برای متخصصان آمریکایی دارد ، حتی بسیاری از پزشکان حرفه ای و بنام ایران مثل پروفسور سمیعی در کشور های دیگه زندگی میکنن و حتی بیمارستان نخصصی دارن اما چند روز در ماه رو برای انجام عمل های جراحی به ایران سفر میکنن .

2 پاسخ

  1. ادم نمیدونه چه رشته ای بره که هم این طرف کارایی داشته باشه هم اگه یه موقع رفت از ایران بازار کار داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها