انتخاب رشته اینترنتی
           انتخاب رشته دات کام
تخصصی ترین مرکز انتخاب رشته کنکور
انتخاب رشته بدون آزمون سال 99

انتخاب رشته بدون آزمون سال ۹۹

فهرست مطالب

انتخاب رشته بدون آزمون سال ۹۹ از تاریخ ۵\۵\۹۹ آغاز و در ۲\۶\۹۹ پایان میپذیرد ، طبق اطلاعیه سازمان سنجش ثبت و گزینش برای انتخاب رشته تنها بر اساس سوابق تحصیلی است و رشته های با سوابق تحصیلی در دوره های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان دانشگاه ها ، موسسات عالی ، دانشگاه پیام نور ، موسسات غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد ارائه شده است .

انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۹

منظور از انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۹ این است که پذیرش در رشته های این نوع انتخاب رشته تنها بر اساس معدل کتبی است و در این نوع انتخاب رشته داوطلب میتواند ۱۰۰ کدرشته را انتخاب کند .

در این نوع انتخاب رشته داوطلب در صورتی که معدل کتبی بالایی داشته باشد میتواند با اطمینان بیشتری انتخاب رشته کند .

دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور سال ۹۹

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۹ اینجا کلیک کنید .

انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۹

انتخاب رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی سال ۹۹ از اهمیت بالایی برخوردار است و فرد میتواند بر اساس معدل کتبی خود انتخاب رشته کند هر چه معدل کتبی بالاتر باشد ، احتمال قبولی در رشته ای که داوطلب میخواهد بیشتر است .

به همین دلیل توصیه میشود به داوطلبانی که قصد انتخاب رشته بدون کنکور را دارند با مشاورانی که تخصص انتخاب رشته را دارند مشورت کنند تا بتوانند از انتخابی درست و هدفمند داشته باشند .

مشاوران متخصص و مجرب ما در مجموعه انتخاب رشته دات کام از تجربه و تخصص در زمینه انتخاب رشته برخوردار بوده و با اطمینان میتوانید انتخاب رشته خود را به آنان بسپارید .

جهت دریافت مشاوره و انتخاب رشته تخصصی با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۵۱۱۰۵۳ تماس گرفته و با آسودگی خاطر انتخاب رشته کنید .

با توجه به شیوع بالای ویروس کرونا و سرعت انتشار بالای این ویروس بهترین راه برای چشمگیری آن است که ارتباط و رفت و آمد ها را به حد اقل برسانیم ، به همین منظور بهترین راه برای انتخاب رشته بدون آزمون سال ۹۹ ، انتخاب رشته به صورت آنلاین و غیر حضوری است ، چرا که هم فرد سلامت خود و عزیزانش را تضمین میکند و هم از انتخاب رشته تخصصی و حرفه ای برخوردار میشود .

توصیه ای که هر ساله به دائطلبان میشود انجام انتخاب رشته را تنهایی و بدون مشاور انتخاب رشته انجام ندهید چرا که مشاوری که تخصص انتخاب رشته را دارد بر تمامی پارامتر های انتخاب رشته تسلط داشته و دائما اطلاعاتش را در این زمینه به روز میکند .

ثبت نام رشته های بدون کنکور

بسیاری از داوطبانی که نتواستند در کنکور کنکور سراسری ثبت نام کنند ، انتخاب رشته بدون کنکور ، گزینه خوبی برای تحصیل در دانشگاه بوده که در این نوع پذیرش همان گونه که گفته شد بر اساس سوابق تحصیلی بوده و با توجه به معدل کتبی میتوانند انتخاب رشته کنند .

چنانچه داوطلبانی از ثبت نام جا مانده باشند و یا تازه قصد ثبت نام کرده باشند میتوانند در سایت سازمان سنجش در بخش ثبت نام جدید ثبت نام کرده و با پرداخت مبلغی میتوانند اقدام به انتخاب رشته کنند .

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور به ۸ مرحله تقسیم میشود که شامل :

مرحله اول :

مرحله اول در ثبت نام این است که سایت سنجش مراجعه کرده و گزینه سراسری را انتخاب کنید .

مرحله دوم :

کلیک روی لینک ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی .

مرحله سوم :

انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری از منوی اصلی به منظور پرداخت هزینه نام نویسی .

مرحله چهارم :

واریز هزینه ثبت نام از طریق درگاه های بانکی و دریافت شماره پیگیری پرداخت و دریافت سریال کارت اعتباری .

مرحله پنجم :

رفتن به صفحه اول سایت سنجش و کلیک روی لینک ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و وارد کردن سریال کارت اعتباری .

مرحله ششم :

در این مرحله داوطلب باید عکس خود را روی سایت قرار دهد .

مرحله هفتم :

این مرحله ، که مرحله آخر است داوطلب کد رشته مورد نظر را وارد میکند ، که در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی فرد میتواند حداکثر ۱۰۰ کدرشته را وارد کند .

لازم به ذکر است که قبل از شروع مراحل بالا باید داوطلب دفترچه انتخاب رشته را کامل مطالعه کرده باشد .

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر نوشته ها